803837ed-cfbb-4e3d-8716-136fa595e0fd.png
UBS

UBS jest przedsiębiorstwem finansowym, które powstało w 1998 r. jako wynik fuzji dwóch szwajcarskich banków: Union Bank of Switzerland i Swiss Bank Corporation.

Zobacz firmę

Technologia gRPC i HTTP2 w architekturze mikro-serwisów

Interesują cię wysoce wydajne systemy komunikacji w architekturze mikro-serwisów? Co właściwie oznacza „wysoka wydajność” i jak technologie wspierające „low latency” mogą pomóc w jej osiągnięciu? Dołącz do webinaru z ekspertem UBS i dowiedz się więcej! Na wstępie poznamy podstawy teoretyczne zagadnienia poparte sporą dawką praktycznych przykładów, po czym przejdziemy do działania i postaramy się stworzyć dwa proste serwisy w oparciu o Spring Boot. Na koniec skomunikujemy je ze sobą przy pomocy gRPC. Brzmi ciekawie? Nie czekaj, zapisz się już dziś! Warsztat skierowany do studentów/studentek takich kierunków jak: Automatyka i Robotyka, Informatyka, Teleinformatyka lub pokrewne Warsztat będzie odbywać się zdalnie (online) - konieczne jest posiadanie komputera.


Rejestracja trwa do 18/05/2021 13:00

Rejestracja na warsztat

Data i godzina rozpoczęcia
19/05/2021 13:00
Czas trwania
3 godz 15 min
Uczelnia
Politechnika Śląska
Miejsce warsztatu
Dostępne po zakwalifikowaniu

Wymagania uczestników

 • Minimalny rok studiów: Rok 1
 • Maksymalny rok studiów: Absolwent
 • Wymagane kierunki studiów:
  • Informatyka
  • Automatyka i robotyka
  • Teleinformatyka
  • lub pokrewne kierunki studiów


Opis warsztatu

Warsztat został podzielony na dwie części. W pierwszej części warsztatu przedstawiona zostanie część teoretyczna podparta przykładami bazującymi na realnych przypadkach użycia. W jej trakcie zaznajomimy się co to właściwie oznacza "wysoka wydajność" i jak technologie wspierające "low latency" pozwalają ją osiągnąć. W drugiej części zajęć postaramy się stworzyć dwa proste serwisy - aplikacje w oparciu o Spring Boot, oraz postaramy się skomunikować je ze sobą przy pomocy gRPC.

Dodatkowe wymagania:

- Znajomość podstaw programowania w języku Java.

- Posiadanie dowolnego środowiska programistycznego wspierającego język Java (zalecane korzystanie z IntelliJ).


Masz pytania odnośnie warsztatu? Napisz do nas